Jak wygląda montaż fotowoltaiki na dachówce?
1 rok temu

Wytwarzanie prądu w ramach własnego gospodarstwa domowego jest nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne. Inwestycja w fotowoltaikę szybko się zwraca i istotnie obniża koszty utrzymania domu. Wydajna praca instalacji zależy jednak od jej właściwego montażu. Ze względu na nieograniczony dostęp do słońca panele fotowoltaiczne najczęściej montuje się na dachach budynków. Sposób zamocowania elementów różni się w zależności od rodzaju pokrycia dachowego. Jednym z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do pokrywania dachów jest dachówka ceramiczna. Z tego powodu w dzisiejszym artykule podpowiadamy, na czym polega montaż fotowoltaiki właśnie na tym pokryciu.

Jak zamontować panele fotowoltaiczne na dachówce?

Spośród wszystkich pokryć dachowych to właśnie dachówka okazuje się najbardziej problematyczna przy montażu paneli fotowoltaicznych. Stabilne zamocowanie elementów nie jest jednak niemożliwe, a w naszej firmie zadanie to wykonujemy kompleksowo. Profesjonalny montaż fotowoltaiki w Bolesławcu i okolicach, niezależnie od rodzaju pokrycia dachowego, zapewnia współpraca z firmą fotowoltaiczną Ryszarda Zycha. Jak montuje się panele na dachówce? Potrzebne są do tego odpowiednie uchwyty, które przytwierdza się nie do pokrycia, a konstrukcji dachu. W ten sposób można zabezpieczyć dachówkę przed uszkodzeniem w wyniku nadmiernego obciążenia. Aby przymocować uchwyty do krokwi, należy zdjąć kilka dachówek w miejscu mocowania wsporników.

 

Po przykręceniu elementów ponownie mocuje się zdjęte wcześniej dachówki. Niekiedy w celu precyzyjniejszego dopasowania dachówek i gwarancji, że pokrycie zachowa odpowiednią szczelność, zleca się ich oszlifowanie. Następnie do uchwytów przykręca się szyny montażowe. To one są podstawą, do której zostaną przymocowane panele solarne. Na tym etapie, jeszcze przed osadzeniem paneli na szynach, zwykle rozprowadza się też niezbędne okablowanie. Po rozprowadzeniu kabli panele fotowoltaiczne mocuje się do szyn za pomocą klem. Montaż należy rozpocząć od pierwszego i ostatniego panelu. Dopiero na końcu montuje się moduły środkowe.

Firma Godna Zaufania 2022

Firma Godna Zaufania 2022

1 rok temu
Kochani, niezmiernie się Cieszymy, że możemy podzielić się z Wami tak fantastyczną informacją...
Czym są i jak działają perowskity?

Czym są i jak działają perowskity?

2 lata temu
Perowskity to minerały, które składają się m.in. z wapnia, tytanu i tlenu. Ze względu na...
Jak powstaje prąd w ogniwie fotowoltaicznym?

Jak powstaje prąd w ogniwie fotowoltaicznym?

2 lata temu
Fotowoltaika to alternatywny sposób wytwarzania energii, który nie wpływa destrukcyjn...