Prąd dla firm

Prąd dla firm

Obniż koszty funkcjonowania swojej firmy dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej!

 

 

Produkuj prąd dla biznesu!

Oszczędzanie energii jest obecnie nie tylko modne, ale i niezbędne. Szczególnie w przypadku firm wielokierunkowe ograniczanie jej zużycia pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji zakładu, a w efekcie również produkcji i cen gotowych wyrobów czy usług. Energia słoneczna jest doskonałym źródłem taniego prądu, które pozwala osiągnąć wiele korzyści. Poza wymiarem finansowym obejmują one również aspekt świadomości ekologicznej. Przedsiębiorca, który stawia na oszczędzanie energii i źródła odnawialne, jest postrzegany znacznie pozytywniej i chętniej wybierany na partnera biznesowego. Jeśli jesteś nowoczesnym biznesmenem, stawiasz na rozwój w kierunku przyjaznym dla środowiska, zdecyduj się na odnawialne źródła energii do swojej firmy. Instalujemy systemy PV w Legnicy, Polkowicach i innych miastach w rejonie Śląska.

Dzięki nowoczesnej instalacji fotowoltaicznej dla firm:

  • każdego dnia oszczędzasz (wytwarzając energię na swoje potrzeby) i zarabiasz (sprzedając wyprodukowane nadwyżki),
  • dzięki zaawansowanym technologiom wytwarzasz więcej energii,
  • inwestycję możesz sfinansować leasingiem.

Fotowoltaika dla firm to skuteczne remedium na regularne podwyżki cen prądu, które w szczególny sposób dotykają przedsiębiorstwa. W ich przypadku bowiem rynek cen energii nie jest regulowany Urząd Regulacji Energetyki (URE). W tej sytuacji, aby utrzymać stabilność finansową, przedsiębiorcy są zmuszeniu podnosić ceny za oferowane produkty i usługi. Jednak można temu zaradzić, decydując się na inwestycję w firmową instalację fotowoltaiczną.

 

Panele fotowoltaiczne dla firm – oszczędzaj i zarabiaj!

Przedsiębiorstwa mogą wykorzystać prąd wyprodukowany przez własne panele fotowoltaiczne na dwa sposoby. Pierwszym jest spożytkowanie go na własne potrzeby. W drugim przypadku wyprodukowane nadwyżki energii mogą sprzedać do sieci energetycznej. Warunki takiej odsprzedaży regulowane są prawnie. Współpracujący z nami kontrahenci najczęściej łączą oba rozwiązania, co pozwala im każdego dnia zarówno oszczędzać na bieżących kosztach energii elektrycznej, jak i zarabiać na jej sprzedaży.

Jak to wygląda w praktyce? Po montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu lub gruncie przedsiębiorstwa, zakład energetyczny wymienia licznik prądu na dwukierunkowy, podłączając w ten sposób instalację do sieci. Ustawa nakazuje zakładowi energetycznemu odkupienie od przedsiębiorcy nadwyżek, które są przez niego wyprodukowane.  

To jak dużo można zaoszczędzić oraz sprzedać zależy od wielkości konkretnej instalacji fotowoltaicznej.

 

Energia słoneczna – Twój sposób na niezależność!

Inwestycja w instalację praktycznie wykorzystującą energię słoneczną to inwestycja w niezależność firmy. Szczególnie że w niedługim czasie podobnie jak w krajach zachodnich także i w Polsce będzie można magazynować wyprodukowaną wcześniej energię. W sytuacji własnej produkcji prądu przedsiębiorcy nie interesują ograniczenia w zakresie poboru energii nakładane na jego firmę w przypadku przeciążenia sieci. Takie zjawisko wcale nie zdarza się tak rzadko i ma miejsce szczególnie latem. Przedsiębiorca, który ma działającą instalację fotowoltaiczną, nie musi się tym przejmować – sam produkuje energię, którą zużywa, co pozwala mu uniknąć ewentualnych strat spowodowanych niedoborem prądu.

 

Dołącz do grona firm świadomie chroniących środowisko!

Prąd ze słońca jest energią czystą, ponieważ podczas jego produkcji nie dochodzi do emisji CO2. Jeśli więc chcesz prowadzić biznes przyjazny środowisku naturalnemu i dzięki temu budować wizerunek świadomego przedsiębiorstwa to powinieneś rozważyć inwestycję w odnawialne źródło energii, jakim jest fotowoltaika. Coraz większa grupa odpowiedzialnych przedsiębiorców (z małych, średnich i dużych firm) decyduje się dbać o przyrodę w taki właśnie sposób i jednocześnie generować oszczędności dla swojego biznesu.

 

Przedsiębiorca prosumentem – nowelizacja ustawy OZE

Uchwalona przez Sejm nowelizacja ustawy o OZE rozszerzyła definicję prosumenta, co oznacza korzystne zmiany dla przedsiębiorców. Pakietem prosumenckim zostali objęci mali i średni przedsiębiorcy, dla których wytwarzanie energii (w mikroinstalacji do mocy 50 kW) nie stanowi przedmiotu przeważającej działalności gospodarczej. Dzięki nowemu brzmieniu ustawy OZE firmy mogą korzystać z systemu opustów, do tej pory dostępnego głównie dla gospodarstw domowych. Bilansowanie daje przedsiębiorcom możliwość „magazynowania” nadwyżek wyprodukowanej energii w sieci, a następnie jej odbioru w okresach niższej produkcji. Wytwarzanie energii na własne potrzeby to mniejsze koszty prowadzenia działalności gospodarczej i jeszcze szybszy zwrot inwestycji. System opustów to dla firm także proste zasady rozliczenia, bez dodatkowych faktur czy rachunków.

 

Karty katalogowe i instrukcje

1
Spotkanie z doradcą
2
Oferta finasowania
3
Umowa
4
Projekt
5
Instalacja
6
Satysfakcja z użytkowania
Spotkanie z doradcą

Spotkanie z doradcą

Zanim zrealizujemy inwestycję, nasi eksperci przeprowadzą wizję lokalną, aby móc zaproponować najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.

 

Oferta finasowania

Oferta finasowania

 

BNP Paribas

Umowa

Umowa

W biznesie liczy się pewność i bezpieczeństwo. Zagwarantuje Ci je podpisywana na początku współpracy umowa.

 

Projekt

Projekt

Przed montażem dostaniesz od nas projekt instalacji - zobaczysz jak będzie wyglądała całość inwestycji.

 

Instalacja

Instalacja

Nasi certyfikowani instalatorzy zamontują Twoją instalację fotowoltaiczną nawet w jeden dzień. Na montaż umówimy się z wyprzedzeniem w dogodnym dla Ciebie terminie. Rozliczenie następuje pod odbiorze instalacji.

 

Satysfakcja z użytkowania

Satysfakcja z użytkowania

Największą satysfakcją będą minimalne rachunki z Zakładu Energetycznego