Prąd dla rolnika

Prąd dla rolnika

Twoja elektrownia słoneczna 25% taniej.

 

 

Produkuj prąd dla gospodarstwa rolnego!

Instalacje fotowoltaiczne wykorzystujące energię słoneczną to interesująca propozycja dla rolników. Dzieje się tak dlatego, że gospodarstwa rolne z reguły mają duże zapotrzebowanie na prąd wynikające bezpośrednio z energochłonnych procesów wytwórczych. To w połączeniu ze znacznymi przestrzeniami np. dachów, na których można z powodzeniem zamontować kolektory słoneczne, pozwala osiągać wymierne oszczędności.

Wykorzystanie fotowoltaiki – korzyści dla rolników i wytwórców żywności

W momencie, gdy gospodarstwo rolne uniezależnia się od dostawcy energii, koszty prowadzonej przez niego działalności znacznie spadają. Ma to szczególnie duże znaczenie dla wytwórców, którzy prowadząc różnorodne procesy wytwórcze oraz przetwórcze mają zwiększone zapotrzebowanie na prąd, a ich rachunki za energię pochłaniają nierzadko nawet 80% wszystkich miesięcznych kosztów. Nie bez znaczenia jest również fakt, że własna instalacja fotowoltaiczna sprawia, iż wahania cen energii (których nie brakuje) przestają być jakimkolwiek problemem. Od początku użytkowania fotowoltaiki zauważalnie spadną wydatki, a z biegiem czasu inwestycja się zwróci i będzie przynosić wyłącznie zyski. Warto mieć to na uwadze.

Fotowoltaika dla rolnika – zwroty oraz ulgi

Duża instalacja fotowoltaiczna oznacza stosunkowo niski koszt jednostkowy dla produkowanej energii.

Dodatkowo rolnicy mają możliwość odliczenia płaconego podatku VAT. Dzięki temu wraca do nich 23% kwoty wydanej na fotowoltaikę. Co więcej, rolnikom, którzy decydują się na wykorzystanie inwestycji ekologicznej, przysługuje niższy podatek gruntowy. Wykorzystanie instalacji fotowoltaicznej umożliwia odliczenie 25% z poniesionych kosztów od podatku płaconego od gruntów rolnych do piętnastu lat (art. 13 Ustawy o podatku rolnym 2017 (Dz.U. 2016, poz. 617)).

Te ulgi sprawiają, iż instalacja fotowoltaiczna zwraca się nawet 3 razy szybciej niż w przypadku osób fizycznych. Tym samym fotowoltaika może przynosić zysk już po pięciu latach użytkowania.

Karty katalogowe i instrukcje

1
Spotkanie z doradcą
2
Oferta finasowania
3
Umowa
4
Projekt
5
Instalacja
6
Satysfakcja z użytkowania
Spotkanie z doradcą

Spotkanie z doradcą

Zanim zrealizujemy inwestycję, nasi eksperci przeprowadzą wizję lokalną, aby móc zaproponować najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.

 

Oferta finasowania

Oferta finasowania

 

BNP Paribas

Umowa

Umowa

W biznesie liczy się pewność i bezpieczeństwo. Zagwarantuje Ci je podpisywana na początku współpracy umowa.

 

Projekt

Projekt

Przed montażem dostaniesz od nas projekt instalacji - zobaczysz jak będzie wyglądała całość inwestycji.

 

Instalacja

Instalacja

Nasi certyfikowani instalatorzy zamontują Twoją instalację fotowoltaiczną nawet w jeden dzień. Na montaż umówimy się z wyprzedzeniem w dogodnym dla Ciebie terminie. Rozliczenie następuje pod odbiorze instalacji.

 

Satysfakcja z użytkowania

Satysfakcja z użytkowania

Największą satysfakcją będą minimalne rachunki z Zakładu Energetycznego